Zlepšením bezpečnosti na silnicích začalo plénum jednací den

on

|

views

and

comments

Poslanci Národní rady (NR) SR pokračují ve čtvrtek ráno v jednání o novele zákona o silničním provozu, jejímž cílem je zlepšit bezpečnost na silnicích. Úprava má jasně definovat a zpřesnit boční odstup při předjíždění zranitelných účastníků silničního provozu.

Konkrétně jde o předjíždění cyklisty, ale i chodce či uživatelů koloběžek. V novele zákona se definuje, jak má vypadat bezpečnostní prevenci, přičemž řidič automobilu musí zachovávat dostatečný boční odstup, který je nejméně jeden metr při rychlosti do 50 kilometrů za hodinu a 1,5 metru při vyšší rychlosti.

„Uvědomujeme si, že stanovení bočního odstupu nevyřeší všechny problémy cyklisty. Změn musí přijít více. Toto je jen začátek,“ avizovala jedna z predkladateliek návrhu zákona Romana Tabák (OĽaNO) s tím, že je třeba stavět nové cyklostezky. Poukázala na to, že vyčleněné finance jsou pro tento účel i v plánu obnovy.

Poslanec Jan Mičovský (OĽaNO) ve čtvrtek v rozpravě upozornil, že cyklistu musí být i dobře vidět. „Bylo by velmi dobré, kdybychom do zákona dostali i povinnost trvalého celodenního svícení na kole, a to tak vpředu bílým světlem, jak vzadu červeným světlem,“ navrhl, přičemž se odvolal na zkušenosti z Dánska.

Poslance čeká odpoledne i tradiční čtvrteční Hodina otázek. Na programu má plénum například i návrhy na volbu člena správní rady TASR, na volbu předsedy Zvláštního kontrolního výboru NR SR pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství. Kromě toho i návrhy na volbu předsedy skupiny přátelství v rámci slovenské skupiny Meziparlamentní unie či návrh na volbu člena Rady pro státní službu.

Share this
Tags

Must-read

Souboj AdGuard VPN proti VPN HUB: Kdo má lepší hodnocení

Vyplatí se objednat AdGuard, nebo si předplatit VPN HUB? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, rozdali body a dopadlo to 8,4/10 vs 5,6/10. Zkouška rychlosti...

Nejlepší investice: Najděte ty nejvýhodnější nabídky pro investování

Pokud chcete být v investování úspěšní, je třeba mít neustále přehled o tom, co se na trhu děje. Ovšem udržet krok s neustále se...

Kdy je možné šetřit na životním pojištění a kdy raději neriskovat?

Životní pojištění vám a vaší rodině může pomoci v těch nejtěžších chvílích života. Pokud ho máte ale špatně nastavené, může vám být úplně k...
spot_img

Recent articles

More like this