Odpověď na nedostatek ojetých aut? Nová online služba a přes 750 tisíc vozů

on

|

views

and

comments

Velká poptávka po ojetiny v Slovenské autobazarech rychle vyprázdnil sklady. Zvýšená poptávka po ojetých autech a zúžená nabídka se rovněž projevily na jejich ceně. Podle prodejců se ceny nejprodávanějších vozů zvýšily o 5 až 10 procent. A co je horší, výběr je skutečně úzký. Pokud přemýšlíte nad koupí ojetého auta, vedle tradičních možnostech vás čeká i jedna novinka.

Jak na ojetá vozidlo?
Cenově nejvýhodnější způsob je většinou nákup od soukromého prodejce, protože neplatíte nic prostředníku. Je ideální, pokud máte například důvěryhodného známého, který posouvá dále své vozidlo. Jinak můžete při takové koupi zcela narazit. Jelikož bazary mají poměrně sofistikovaný systém na vyhledávání dobrých nabídek, většinou v soukromých nabídkách zůstávají auta v horší kondici. Lidé nejednou procestují polovinu Slovenska a nakonec zjistí, že jejich vysněné vozidlo je v mnohem horším stavu, než čekali a viděli na fotkách. Nemluvě o právních rizicích, jako je například nesplacený leasing či exekuce.

Druhou možností je nákup v autobazaru. Na první pohled se zdá výhodou, že máte k dispozici několik aut, které si můžete přímo porovnat a vyzkoušet. Ve skutečnosti je v bazaru omezený počet aut, takže třeba často slevit z požadavků a přistoupit na kompromis. Navíc stále hrozí, že koupíte takříkajíc zajíce v pytli. Někteří provozovatelé autobazarů dokáží nedostatky zakamuflovat tak, že nezkušený motorista je jen velmi těžko rozezná. Cena vozidla z bazaru bude zřejmě vyšší, než kdybyste ho kupovali přímo od soukromníka.

Nový způsob koupě už i na Slovensku
K tradičním způsobem nákupu ojetého vozidla se letos přidává i třetí. Na slovenský trh ho přináší úspěšný český startup Carvago se snahou zjednodušit a zpřehlednit proces koupě auta. Jde o celoevropský unikátní způsob, který výrazně mění dosavadní standard automobilového trhu.

Neomezuje se jen na nabídku slovenský aut, vybírat můžete z těch nejlepších ojetin v rámci Evropy. V praxi to znamená, že si nevybíráte z desítek aut vybrané značky, modelu a výbavy, ale z několik tisíc inzerátů.

Příklad: Zatímco populární Hyundai i30s s počtem ujetých kilometrů do 100 tisíc se v nabídce všech Slovenská bazarů vyskytuje 150-krát, v online nabídce na Carvago.com je najdete 2 522. Velkou pomocí při výběru je podrobný filtr, kde se můžete hrát i s takovými detaily, jako je materiál a barva interiéru. Čili při koupi neděláte kompromisy.

Share this
Tags

Must-read

Tesla má za sebou i přes globální čipové krizi rekordní čtvrtletí

Americký výrobce elektromobilů Tesla má za sebou i přes globální čipové krizi rekordní čtvrtletí. Zisk ve 3. čtvrtletí vzrostl o 389% a překonal očekávání...

Větší částky peněz není potřeba odkládat doma, podvodníci s tím počítají

Odkládat si větší částky peněz doma není podle mluvčí Poštovní banky Lenky Kalafut Lendacké rozumné. Nejvýhodnější je vybrat si vhodný osobní účet a k...

Zlepšením bezpečnosti na silnicích začalo plénum jednací den

Poslanci Národní rady (NR) SR pokračují ve čtvrtek ráno v jednání o novele zákona o silničním provozu, jejímž cílem je zlepšit bezpečnost na silnicích....
spot_img

Recent articles

More like this